Aplication Delivery Controller, load-balancer, aplikační firewall a ochrana před DDoS útoky

Řešení Application Delivery Controller (ADC) od A10 Networks zahrnuje funkce od tradičního load-balancingu přes pokročilý webový aplikační firewall (WAF) až po centralizovaný monitoring využívající analytiku chování a výkonu jednotlivých aplikací (APM).

Volitelný nástroj Harmony Controller pro správu a monitoring ADC a WAF podává lepší vhled do sítě a spravuje zabezpečení, které pohání analytika a aplikační inteligence. Provozovat jej můžete jako SaaS nebo ve vlastním datovém centru.

Bezpečnostní oddělení musí mít přehled o provozu z a do internetu, proto rychlá a účinná analýza šifrovaného provozu (SSL Insight) pomáhá k zajištění IT zabezpečení ve velkých podnicích a státní správě.

ADC A10 Thunder 7445
ADC A10 Thunder 7445

Anti-DDoS řešení (TPS) obsahuje jak detekci, tak mitigaci útoků na dedikovaném zařízení nebo v cloudu. Nabízí také rozsáhlé možnosti nasazení ve vlastních datových centrech nebo u telekomunikačních operátorů.

A10 Lightning ADC podporovaný Ingress Controllerem nabízí load-balancing na nejvyšší úrovni i pro kontejnery Kubernetes. Poskytuje pokročilé služby rozložení zátěže, kontextové směrování požadavků, stejně jako služby webového aplikačního firewallu a DDoS ochrany. Konfiguraci produktu řídí Harmony Controller, který zároveň poskytuje detailní analytiku aplikačního provozu.

Carrier Grade NAT (CGN) řešení je primárně určeno pro ISP a telekomunikační operátory. Kromě nejlepšího poměru cena/výkon na trhu a pokročilých scénářů pro zachování IPv4 a migrace an IPv6 podporuje také nejnovější koncepty SDN/NFV, tedy i sítě 5G.


Produkty A10 Networks – aplikační networking, load balancing a ochrana před DDoS útoky – jsou dostupné nejen jako hardwarové appliance, virtuální instance, v cloudu, ale i ve formě kontejnerů.

Konkurenčními výhodami A10 Networks jsou zejména vysoký výkon na rackovou jednotku, velice jednoduchá all-in-one licenční politika a také 100% otevřenost systému přes rozhraní API.

Příklady využití

  • Vyvažování zátěže webových aplikací a služeb (ADC, load-balancing)
  • Ochrana a zajištění dostupnosti webových aplikací a služeb (WAF, DAF, anti-DDoS)
  • Zajištění vhledu do SSL komunikace a její akcelerace (SSL Insight)
  • Překlad privátních a veřejných IPv4 adres, migrace z IPv4 na IPv6 (Carrier Grade NAT)
  • Zajištění dostupnosti a ochrana kontejnerů v cloudu (integrace ADC a WAF s Ingress Controllerem a K8s)
  • Integrace a automatizace IT (např. Nagios, Ansible přes REST API)