Vysoce výkonná, cloudová síťová řešení pro datová centra a kognitivní Wi-Fi

Arista Networks vyvíjí a dodává softwarově definovaná a cloudová síťová řešení pro velká datová centra. Její platformy podporují rychlosti až 400 gigabitů za sekundu, redefinují tradiční škálovatelné architektury, nabízejí flexibilitu a spolehlivost. Arista je zakládajícím členem konsorcia 25/50 GbE.

Základem platformy Arista je síťový operační systém Extensible Operating System (EOS) postavený na stabilním open-source jádře Linuxu a na centrální stavově orientované konfigurační databázi. Arista používá jediný image konzistentně napříč všemi hardwarovými a softwarovými platformami. Jako rozcestník pro vývojáře slouží Arista EOS Central, který obsahuje nástroje, příklady skriptování a další podpora pro řešení potřeb zákazníků

Arista Networks je lídrem v budování škálovatelných, vysoce výkonných, cloudových sítí s velmi nízkou latencí a nízkou spotřebou energie na jeden port. Hardwarová zařízení Arista řady 7000 spolu s EOS maximalizují dostupnost systémů, podporují stavovou opravu chyb, pokročilou správu událostí, automatické nasazení a konfiguraci (zero touch provisioning), analýzu latence a plně dostupný Linux shell.

Ethernetové switche Arista poskytují nativní podporu pro VMware, síťovou virtualizaci a stovky aplikací. Hardwarové platformy společnosti Arista jsou navrženy tak, aby splňovaly přísné požadavky na napájení a chlazení dnešních nejnáročnějších datových center, což ukazuje nasazení v mnoha největších cloudových datových centrech po celém světě.

Kognitivní Wi-Fi pomáhá ochránit síť a usnadňuje správu

Kognitivní Wi-Fi síť Arista Networks (dříve Mojo Networks) využívá sílu cloudu, analytiky a otevřených standardů. Umožňuje vizualizovat kvalitu provozu každého uživatele a automatizovat analýzu příčin, čímž usnadňuje odhalování potenciálních problémů v síti.

Díky třetímu rádiu v přístupovém bodu (AP) je možné bez potřeby dalších dedikovaných zařízení monitorovat a zabezpečit frekvenční spektrum. Simulací chování klienta dovoluje také testovat skutečný stav Wi-Fi bez nutnosti výjezdu na pobočku.

Arista AirTight (WIPS) zajišťuje rychlou a efektivní ochranu proti podvrženým AP nebo neautorizovaným klientům, např. blokací nežádoucího provozu. Integrací s bezpečnostním systémem je možné okamžitě reagovat na nově vzniklý incident.

Správa Wi-Fi i WIPS jsou možné nejen z cloudu, ale i na lokální instanci, což se požaduje ve vysoce zabezpečených instalacích. Samotné řízení provozu i bezpečnosti probíhá na úrovni AP, takže je bez kontrolérů a v případě výpadku spojení funguje samostatně bez managementu.


Konkurenčními výhodami Arista Networks jsou snadná správa, vysoká škálovatelnost, výkon a spolehlivost z pohledu správce, nízké náklady a spotřeba energie z pohledu vlastníka a vysoká kvality služby z pohledu uživatele. Bez ohledu na to, z jaké lokality nebo zařízení se připojují.

Příklady využití

  • Vysokorychlostní páteřní switche
  • Vysoce efektivní přístupové switche
  • Top of Rack switche s plochou architekturou
  • Síťová infrastruktura integrovaná s VMware platformou
  • Správa Wi-Fi sítě z cloudu i on-premise
  • Prevence průniku do bezdrátové sítě (WIPS) s lokálním/cloudovým managementem