Złożone projekty wymagają zwykle wiedzy specjalistycznej wykraczającej poza konwencjonalne wsparcie przedsprzedażowe i posprzedażowe. Jako dystrybutor z wartością dodaną zapewniamy doradztwo technologiczne w następujących obszarach:

  1. Architektura przedsiębiorstwa
  2. Bezpieczeństwo
  3. Infrastruktura sieciowa
  4. Serwery i przechowywanie danych
  5. Wirtualizacja

Architektura korporacyjna

Nasze usługi doradcze związane z architekturą korporacyjną obejmują opracowanie strategii IT, ocenę bieżącej sytuacji, analizę ryzyka, optymalizację procesów IT i systemu, a także stworzenie rozwiązań w tych obszarach. Oprócz kompetencji reprezentowanych przez nas producentów, posiadamy również certyfikaty TOGAF, ArchiMate, PRINCE2.

Bezpieczeństwo

Zapewniamy doradztwo w zakresie gromadzenia, konsolidacji (ELK) i analizy (SIEM) danych. Z technologicznego punktu widzenia projektujemy rozwiązania bezpieczeństwa, w tym analizę ryzyka bezpieczeństwa.

Infrastruktura sieciowa

Nasi konsultanci mają rozległe doświadczenie w technologiach informatycznych i telekomunikacyjnych od czołowych producentów. Oprócz zaawansowanej wiedzy o trasowaniu, przełączaniu i Wi-Fi, posiadamy również kompetencje w obszarze monitorowania sieci.

Serwery i przechowywanie danych

Doradzamy również w zakresie architektury serwerów i pamięci masowych odnośnie aplikacji użytecznych w organizacjach. Projektujemy optymalne rozwiązania przy użyciu szaf serwerowych i serwerów kasetowych wraz z pamięcią masową SAN lub NAS, w tym zapasowe kopie danych.

Wirtualizacja

Dzięki wielu udanym projektom mamy ogromne doświadczenie w korzystaniu z wszystkich głównych platform wirtualizacji, tj. VMware, Hyper-V i KVM. Projektując rozwiązania bierzemy pod uwagę najnowsze trendy – takie jak SDN i NFV -korzystając z naszej wiedzy zarówno o fizycznych, jak i wirtualnych aspektach telekomunikacji i IT.